Az 1200 tonna rejtélye: Egyiptom kolosszális köve, amely dacol az idővel és a technológiával
Obeliszk, másnéven naposzlop. Jó párat lehet találni a világban. Ezek a napimádat jelképei. 1200 tonna. Ez sem nehéz. Biblia. Akkor még Óriások éltek a földön. Láthatunk ekkora egybe kifaragott köveket, Baalbek romjaiban, Libanonban és Gornaja Sória, Oroszországban. De még számos Megalit van szerte a világon.
Az ókori Egyiptom szívében egy olyan kőtömb rejtőzik némán, amely párját ritkítja, és megkérdőjelezi az emberi találékonyságról és mérnöki tudásról alkotott eddigi elképzeléseinket.
Ez a monolitikus csoda több mint 1200 tonnát nyom, magassága pedig szinte vetekszik a New York-i Szabadság-szoboréval. Egyedülálló mérete, lenyűgöző precizitása és az azt övező rejtély még ma is ámulatba ejti a kutatókat, és rácsodálkozásra késztet mindenkit, aki megismeri a történetét.
Hogyan volt képes egy több ezer évvel ezelőtti civilizáció, modern gépek nélkül, kibányászni, szállítani és elhelyezni egy ekkora kőtömböt? Még napjaink fejlett technológiájával is rendkívüli kihívás lenne egy ilyen vállalkozás.