Durva kijelentéseket tett Borkai Zsolt
Közeleg a választás.
De leginkább a jelenlegi fideszes győri polgármesterbe
Borkai Zsolt a hétvégén jelentette be, hogy ismét elindul a választásokon.
Bár már a botrány kellős közepén is elnyerte a szavazók bizalmát, nem csak a saját példája bizonyítja, hogy függetlenül az ügy kínos mivoltától, számos „félrelépés” után is lehet még visszatérés a politikai pályára.
Több mint 19 ezer győri gondolta úgy 2019 októberében, hogy továbbra is jó helyen van a város vezetése a Fidesz–KDNP jelöltje, Borkai Zsolt kezében. Az egykori olimpiai bajnok akkor már 13 éve vezette Győrt, ezúttal viszont kicsit más volt a helyzet, hiszen a szavazás előtt néhány héttel egy kiszivárogtatással kirobbant a magyar politika egyik leghangosabb szexbotránya: Borkait és barátait több hölgy társaságában filmezték le titokban egy jachton, félreérthetetlen helyzetekben. Bár a választásokat így is megnyerte – egy hajszállal az ellenzéki jelölttel szemben –, gyakorlatilag addigra annyira elfogyott körülötte a levegő, hogy nem sokkal a szavazólapok megszámlálása után lemondott posztjáról és a kormánypártból is kilépett. Helyét később az időközi választásokon győztes, szintén a Fidesz által támogatott Dézsi Csaba András vette át, miután csaknem 24 ezer szavazattal, könnyedén nyert.
Épp emiatt lesz kifejezetten pikáns helyszín jövő júniusban Győr, Borkai ugyanis vasárnap bejelentette, hogy elindul a választásokon.
Hogy lesz-e ismét visszaút Borkainak a polgármesteri székbe, arról júniusban mondanak majd ítéletet a győri választópolgárok. Az Index által megkérdezett szakértő szerint egy ilyen visszatérő politikai esélye mindig az aktuális kínálattól függ. Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója szerint amennyiben a két fő oldal jelöltje közé be tudja verekedni magát az illető, akkor lehet reális esélye. Ehhez viszont az kell, hogy vezekeljen.
„Van visszatérés, de nehéz. A választók jóval toleránsabbak, ha a házasságtörő politikus tényleg „csak” félrelépett és nincs az ügy mögött más, például bűncselekmény, vagy olyan tényező, amely hitelteleníti őt. Konkrétabban: a szavazók inkább megbocsátanak olyannak, akit „klasszikus” félrelépésen kapnak, szemben másokkal, akik például azonos neműekkel buknak le. Fontos ugyanakkor előbbi esetben is az, hogy lássák a szavazók a vezeklést, és azt, hogy a családja kiáll a politikus mellett”
– mondta az Indexnek Kiszelly Zoltán.