Feloldották a moratóriumot, azonnal megkezdődtek a kilakoltatások Magyarországon
Ez botrány!
Április 30. és október közepe között több mint 7500 ingatlant hirdettek meg árverésre, nagyjából 2500 esetben zárult érvényes ajánlattétellel a licit. Naponta körülbelül 15 ingatlant adhattak el, átlagosan 8,7 millió forintos áron.
21,8 milliárd forint értékben árverezhettek el ingatlanokat, amióta vége a kilakoltatási moratóriumnak – tudta meg a HVG.
A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar adatai szerint tavalyhoz képest csökkent az elárverezett ingatlanok száma, ugyanakkor még így is több mint 2500 esetben lehetett eredményes a kényszerértékesítés a kilakoltatási moratórium vége óta.
A kilakoltatási moratórium november 15. és április 30. között magánszemélyek esetében érvényes.
A szabály nem vonatkozik az önkényes lakásfoglalókra, valamint azokra, akiket a végrehajtási eljárás alatt korábban rendbírsággal sújtottak.
április 30. és október közepe között több mint 7500 ingatlant hirdettek meg árverésre, nagyjából 2500 esetben zárult érvényes ajánlattétellel a licit.
A hivatalos adatokból nem derült ki, hogy ezek közül hány volt lakóingatlan, azonban a korábbi tapasztalatok szerint jelentős részüket lakásként használhatták. A licitek összértéke 21,8 milliárd forint, ha sikerül lezárni az eljárásokat, akkor nagyjából ennyi pénz folyhatott be a 2500 kényszerértékesítésből. Ez azt jelenti, hogy naponta körülbelül 15 ingatlant adhattak el, átlagosan 8,7 millió forintos áron.
A lap végezetül azt is megjegyezte, hogy a jegybank adatai szerint az utóbbi hónapokban felgyorsult a lakosság eladósodása. Az új hitelszerződések volumene a második negyedévben 731 milliárd forintot tett ki, amely 76 százalékkal több, mint egy évvel korábban – a bázisérték nagyon alacsony. A növekedés elsősorban a lakáshitelek 167 százalékos bővülésére volt visszavezethető, de a személyi hitelek esetében is 55 százalékos volt a növekedés.