A Karinthy Frigyes Gimnázium hat tanára szerint az elbocsátásuk aránytalan és túlzó intézkedés volt.
2022-ben a Karinthy Frigyes Gimnáziumból hat tanárt rúgtak ki azért, mert polgári engedetlenségi akcióban vettek részt.
A Karinthysek munkaügyi perének egyik legfontosabb kérdése, hogy a bíróság figyelembe veszi-e, a pedagógusok miért kezdtek engedetlenségi akcióba és tagadták meg a munkavégzést.
A közalkalmazotti jogviszonyuk jogellenes megszüntetése miatt indított perben a tanárok kifogásolják, hogy elbocsátásuk aránytalan és túlzó intézkedés volt, ráadásul nem értik, miért pont őket érte retorzió.
Az ügy tárgyalása pénteken folytatódott a Fővárosi Törvényszék Munkaügyi Kollégiumán, ahova ismét beidézték az elbocsátásokról döntő Külső-Pesti Tankerületi Központ vezetőjét, Rábel Krisztinát (egy korábbi tárgyalási napon állítása szerint azért nem jelent meg, mert szabadságon volt, és nem jutott el hozzá a bírósági idézés) - írja az index. Rábel Krisztina viszont egyértelműen kijelentette: azt a hat pedagógust – Velényi Dórát, az év tanárának választott Rábai Jánost, Pfeiffer Norbertet, Ősi Juditot, Nemes Máriát és Horváth Brigittát – mentette fel, akik a legtöbbet mulasztottak, vagyis húsznál is több órájuk maradt el. A tanárok ügyvédje, Sziklai Tamás a Népszavának ezzel kapcsolatban azt mondta, a polgári engedetlenséggel az érintett pedagógusok a szabad véleménynyilvánítás jogát gyakorolták, így nem lehet egyenlőségjelet tenni azok közé, akik egy ilyen akcióval nem veszik fel a munkát, vagy akik például lustaságból nem dolgoznak.
Az eddigiek alapján úgy érzi, a bíróság alaposan ki fogja vizsgálni az ügyet, és nem fogják megkerülni a szabad véleménynyilvánítás jogának kérdését sem. A következő tárgyalásra február második felében kerülhet sor, elsőfokú ítélet pedig tavasszal várható. A tanárok védelmében számtalan tüntetést szerveztek.