Kiderült, kik a Budapest Airport új vezetői - Parragh László, az MKIK elnöke és több fideszes államtitkár is a testület tagja
Döntöttek a Budapest Airport lemondott igazgatóságát és felügyelőbizottságát váltó új testületről, amelyről a cégiratok alapján alapítói határozat formájában hoztak döntést. Mint arról beszámoltunk, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter június 6-án bejelentette, hogy a Budapest Airport Zrt. újra magyar kézre került, a kormány történelmi tranzakciót bonyolított le a visszavásárlással.
A 24.hu azt írja a cégiratok alapján, hogy még aznap döntöttek az igazgatóság és a felügyelőbizottsági tagok cseréjéről.
A bejelentéssel egy időben a Budapest Airport teljes igazgatósága és felügyelőbizottsága lemondott, a testületek új összeállításáról alapítói határozat formájában született döntés.
Az igazgatóságba a Corvinus delegáltjai,
- Lóga Máté, a nemzetgazdasági minisztérium gazdaságfejlesztésért és nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért felelős államtitkára
- Antal Ferenc, a nemzetgazdasági minisztérium stratégiai tranzakciókért felelős helyettes államtitkára
- Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke
- és Guller Zoltán a Magyar Turizmus Ügynökség Zrt. igazgatósági elnöke
A Vinci Airports is delegált egy tagot az igazgatóságba, Emmanuel Robert Menanteau-t, aki, hosszú ideje a légiiparban tevékenykedő szakember.
A felügyelőbizottságba a franciák delegáltja Rémi Guy Ferdinand Maumon-Falcon de Longevialle, aki 2018 óta a Vinci Airports pénzügyi igazgatója, korábban pedig a közel-keleti és közép-ázsiai régió projektigazgatójaként több repülőtér-felvásárlási projektet irányított – írja a lap.
Az állam képviselői a felügyelőbizottságban,
- Torzsa Andrea, a Corvinus Zrt. vezérigazgatója
- Túri Anikó a nemzetgazdasági minisztérium közigazgatási államtitkára és
- Szabó-Szombati Tibor ügyvéd.
Ahogyan arról az index tájékoztatott a kormány június elején jelentette be, hogy lezárult a tranzakció, és csaknem 20 év után újra nemzeti többségi tulajdonba került a reptér.
A vételár 3,1 milliárd euró, a hitelezői konzorciummal történt megállapodással a korábbi tulajdonosok által felvett 1,44 milliárd eurónyi hitelt pedig meghosszabbították.
Vételár-arányosan a magyar állam 80 százalékos tulajdonrészt szerzett a Budapest Airport Zrt.-ben, a francia társbefektető VINCI pedig 20 százalékot.