Lemondott a Budapesti Metropolitan Egyetem vezérigazgatója
Dr. Tóth Ágnes több mint 14 év után búcsúzik el a METU-tól.
A Media1 birtokába került üzenet szerint dr. Tóth Ágnes, a távozó vezérigazgató búcsúlevélben köszönte meg munkatársainak az elmúlt éveket. Mint fogalmazott, 14 izgalmas év után búcsúzik el a Budapesti Metropolitan Egyetemtől (METU), az utolsó munkanapja szeptember 22-én, egy hét múlva pénteken lesz.
A vezérigazgató a távozását azzal indokolta, hogy új kihívásokra van szükség az életében a további fejlődéséhez. Azt írja, elhatározását még a nyáron hozta meg.
Dr. Tóth Ágnes utódja egy bizonyos Wenczel Richard lesz, aki szeptember 25-én mutatkozik be az egyetemen. (Wenczel Richardról és terveiről a hírünk megjelenését követően a METU által közzétett közleményben olvashatnak, ami hírünk végén olvasható.)
A távozás épp akkor történik, amikor mint arról a Media1 elsőként beszámolt, az egyetemen rendkívüli helyzet alakult ki, ugyanis Kovács Attila, az Alapjogokért Központnál is vezetőként dolgozó, idén kinevezett dékán menesztette a Kommunikáció-tudományi Intézet és az Újságírás Központ vezetőjét, Murai Andrást, valamint két másik munkatársát, Gócza Anita mestertanárt (a HVG szerzőjét) és Gayer Zoltán főiskolai docenst. Ezt követően mintegy 10 oktató (köztük volt lapunk, a Media1 óraadóként 2020-tól oktató főszerkesztője is) távozott, mivel veszélyben látták az egyetemi autonómiát és a szakmaiságot. A napokban Bachmann Bálint rektor nem tagadta az RTL Híradónak a Media1 értesülését, mi szerint kormányközeli lapoktól érkezhetnek új oktatók, de szerinte az érkezőknek van tudományos relevanciája és gyakorlata. Azt mondták az egyetem vezetői, náluk mindenki tiszta lappal indul, nem számít, melyik laptól érkezik.
A héten tanórák maradnak el az ország legnagyobb magánegyetemén, amelyet 2021-ben vásárolt fel egy, a Matolcsy György vezette Magyar Nemzeti Bankhoz (MNB) közeli cég. Az egyetemisták gyertyákkal, mécsesekkel tiltakoztak a napokban egyetemen kialakult helyzet miatt és petíciót is írtak.
A METU távozó vezérigazgatója a Media1 birtokába került levél szerint ezekkel a szavakkal búcsúzott el ma, pénteken munkatársaitól:
„Kedves Egyetemi Munkatársaim, kedves METU Közösség!
Több mint 14 izgalmas év után búcsúzom a METU-tól, hogy új kihívások elé nézzek. Az utolsó munkában töltött napom szeptember 22. lesz. Az egyetemen, a METU közösségében töltött időszak különleges helyet foglal el a szívemben, ezért fontosnak érzem, hogy megosszam veletek gondolataimat.
Köszönöm szépen a közös munkát, a sikeres építkezést a METU közösségének! Hálás vagyok érte.
Vezetője lenni ennek a nagyszerű intézménynek, szellemi műhelynek, egyszerre volt megtiszteltetés és óriási kihívás is. Az elmúlt közel 5 évben vezérigazgatóként, illetve elnökként irányítottam az egyetemet. Büszke vagyok arra, hogy együtt mindig sikerült megtalálnunk a megoldásokat és elérnünk a kitűzött célokat.
Amikor 2009. nyarán csatlakoztam a METU-hoz alig 3000 hallgatóval és 5 szakkal működött, ma pedig 7000 feletti létszámmal indítjuk az új tanévet és 40 feletti a szakok száma. Sikeresen kiléptünk a nemzetközi oktatási piacra, ma már több mint 1000 nemzetközi hallgatónk van több mint 100 országból. Új karokat alakítottunk ki, a Művészeti és Kreatívipari Kar mára az ország legnagyobb művészei képzőhelyévé nőtte ki magát. Mindez a hallgatói elégedettség és a munkatársi elkötelezettség növekedése mellett. Az alkotóegyetem koncepció kidolgozása, illetve a myBRAND nemzetközi szinten is jelentős lépések a METU életében.
A legbüszkébb arra az inspiráló, nyitott légkörre vagyok, amit a kollégákkal megteremtettünk. Ez a METU egyik legnagyobb erőssége. Ezek az eredmények is előre vetítik, hogy az egyetem szép ívű, stabil fejlődése tovább folytatódik. Hiszem, hogy a víziónk, hogy a METU a régió legnagyobb és legelismertebb magánegyetemévé váljon hamarosan valósággá válik.
Karrierutunk során adódnak olyan pillanatok, amikor új kihívásokra van szükség a további fejlődéshez. Ezért hoztam meg azt a döntést ezen a nyáron, hogy távozom a METU elnök-vezérigazgatói pozíciójából és szakmai utamat máshol folytatom.
Kérem, fogadjátok utódomat, Wenczel Richardot nyitottsággal, és támogassátok tudásotokkal és tapasztalatotokkal. Az új elnök vezérigazgató szeptember 25-én, hétfőn mutatkozik be a METU-n.
Köszönöm, hogy része lehettem ennek a nagyszerű közösségnek. Az itt töltött évekre mindig örömmel gondolok majd vissza, és szívemben egy kicsit mindig METU-s maradok.
Szeretettel:
Tóth Ágnes”
Frissítés 2023.09.15. 11:59
Itt a METU közleménye a leendő vezérigazgató terveiről és kilétéről
Hírünk megjelenése után a METU honlapján közlemény jelent meg, mely megerősíti a vezérigazgatói poszton történő változást. Arról írnak, hogy az új vezérigazgató célja, hogy a METU a régió legnagyobb és legelismertebb magánegyetemévé váljon.
Így fogalmaznak:
„Új vezérigazgató a Budapesti Metropolitan Egyetem élén
A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) új vezérigazgatót nevezett ki Wenczel Richárd személyében. Az új vezető célja, hogy a METU a régió legnagyobb és legelismertebb magánegyetemévé váljon.
Az új vezérigazgató, Wenczel Richárd a Deloitte Hungarytől érkezik és az egyetemi életet is jól ismerő, rendkívül széles menedzseri tapasztalattal rendelkező kiváló szakember, aki az intézményben megkezdett korábbi munkára építve, a hazai versenyképességi fordulat zálogaként a minőségi oktatás fontosságát hangsúlyozza és ennek fejlesztésére törekszik.
Célja, hogy a Budapesti Metropolitan Egyetem Közép-Európa legelismertebb, leginnovatívabb magánegyetemmé válhasson, miközben a hazai felsőoktatásban is vezető szerepet tölt be.
A METU korábbi vezérigazgatója, Tóth Ágnes a nyár folyamán meghozott döntésének megfelelően, szeptember 23. hatállyal adja át tisztségét és más területen folytatja tovább szakmai tevékenységét. Az egyetem vezetői, oktatói és hallgatói köszönetet mondanak Tóth Ágnesnek a METU közösségében eltöltött 14 éves kiemelkedő munkásságáért, melynek fókuszában mindenkor az intézmény fejlesztése, növekedése állt.”
(Kiemelt kép.: Dr. Tóth Ágnes a METU elnök-vezérigazgatója. Kép. HVG)
Via. media1.hu