Megzavarodott sorompók, felsővezetékszakadás, dühös utasok, vágányfelújítás, durva közlekedési káosz a Budapest-Győr vasútvonalon
Egyre kaotikusabb a helyzet miközben csak 2 napja tart a felújítás.
A Telexnek egy, a területre rálátó szakértő azt mondta, a hibák hátterében az is állhat, hogy a működő pályán évtizedek óta mindig egy irányba mentek a vonatok, most viszont hirtelen két irányba mennek.
„Nem volt idő tesztelni, hibákat javítani. Reggel kétszer volt Ácson sorompózavar, elsőre fél órát bírt ki”
– mondta.
Megsérült egy felsővezeték kedd délután a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonal szárligeti szakaszán.
Az érintett nemzetközi vonatoknak a fennakadás végéig várniuk kell.
Jelentősen meghosszabbodhat a menetidő.
Szárligeten megsérült a felsővezeték, ezért az állomáson várhatóan 13.40-től a hiba elhárításáig, körülbelül 30-60 percig nem közlekedhetnek a vonatok – számolt be közösségi oldalán kedd délután a Mávinform.
AZ ÉRINTETT NEMZETKÖZI VONATOKNAK A FENNAKADÁS VÉGÉIG VÁRAKOZNIUK KELL, MENETIDEJÜK MEGHOSSZABBODHAT
– ismertették.
A Győrből 12.38-kor Szárligetre induló S10-es vonat csak Tatabányáig közlekedik, valamint a Szárligetről 14.07-kor Győrbe induló S10-es vonat csak Tatabányától közlekedik.
A kimaradó szakaszon az S10-es, S12-es pótlóbuszokkal lehet utazni – tették hozzá.
Három hónapos vágányzár a győri vonalon
Ahogy beszámoltunk róla, a MÁV szeptember 18-tól megkezdi a Budapest–Tatabánya–Győr–Hegyeshalom fővonal Biatorbágy és Szárliget közötti szakaszának tervezetten a decemberi menetrendváltásig tartó felújítását.
A HÁROM HÓNAPOS VÁGÁNYZÁR IDEJE ALATT HÁROM ÜTEMBEN VÉGZIK A VÁGÁNYOK KARBANTARTÁSÁT.
Az első ütemtől, 18-án, hétfőtől jelentősen módosul a vonatok menetrendje. A belföldi járatok esetében 20-30 perccel, a nemzetközi vonatok esetében pedig egy órával hosszabb eljutási idővel kell számolniuk. Egyes személyvonatok helyett pótlóbuszok fognak közlekedni Tatabánya és Biatorbágy között.
A három ütemre felosztott, közel három hónapig tartó munkálatok magukban foglalják a sínek, betonaljak cseréjét, az ágyazatrostálást, vágányszabályozást, az alépítmény (vasúti töltés, bevágás) helyreállítását, valamint szám szerint hat felsővezeték-tartóoszlop lecserélését.