Merkely Bélával győzködte az embereket az egészségügyi államtitkár, hogy gyakorlatilag csak szemfényvesztés az amit Magyar Péter mutogat az EÜ állapotáról
A tihanyi Tranzit fesztiválon Takács Péter egészségügyi államtitkár arról beszélt, hogy a betegellátás a világon mindenhol humánerőforrás-hiánnyal küzd, a magyar kormány kiemelt célja, hogy pályán tartsák a munkaképes egészségügyi szakdolgozókat. Magyar Péter Tisza Pártos EP-képviselő kórházi bemutatói csúsztatásokkal teletűzdelt szemfényvesztések. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora az egészségügyben dolgozók teljesítményorientált elismerésére hívta fel a figyelmet.
Takács Péter a Milyen az egészséges egészségügy? című beszélgetésen elmondta, 2010-hez képest két és félszer több forrással gazdálkodik az egészségügy, az orvosok és az ápolók bérét pedig megnégyszerezték.
Azt mondta, az egészségügy „nem egy könnyű meló”, mindenhol kihívásokkal küszködik a humán erőforrás tekintetében, de ha egyszer megérzi az ember, hogy ennek a hivatásnak a szépséget az adja, hogy segíteni tud másokon, akkor sokkal magasabb lesz a boldogsági szintje.
A magyar egészségügynek nagy a versenyelőnye a többi országgal szemben, mivel harminc éve digitalizált formában rögzítik az adatokat, információkat.
– fogalmazott Takács Péter.
Elmondta, olyan új technológiák behozatalán és azok rendszerbe állításán dolgoznak most, amelyek a beteg biztonságérzetét és komfortfokozatát növelik, valamint olyan ápolástechnikai eszközök beszerzésén, amelyek óvják az egészségügyben dolgozókat.
Az államtitkár kiemelte: szeptembertől lesz iskolai egészségnevelés.
Mint mondta, a legfontosabb célkitűzés az, hogy a prevenciószemléletet helyezzék előtérbe.
Hozzátette, az egészségügyi szűrésekre is egy új rendszert fognak kidolgozni.
Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem (SOTE) rektora az egészségügyben dolgozók teljesítményorientált elismerésére hívta fel a figyelmet. Azt mondta, ez nemcsak bérben mutatható ki, hanem ehhez egy komplexebb stratégia is kell.
Az egyetem rektora szólt az egészséges életmódról és a prevencióról is.
Úgy fogalmazott, hogy ez nem orvostudományi kérdés, hanem inkább oktatási.
Az edukációtól függ, hogy ki milyen egészséges életet él.
Ebben szerepe van a közoktatásnak, a felsőoktatásnak és az orvosi egyetemeknek – idézte az MTI.
Merkely Béla a Covidról szóló kérdésre azt válaszolta: a járvány körbevesz minket, de már nem fog olyan súlyos kórképet okozni, mint akkor, amikor teljesen védtelenek voltunk a vírussal szemben.