Közúti közlekedések során több kellemetlenséget is tud okozni az úton előttünk átszaladó vaddisznó, őz vagy más vadállat. Nem csupán a mind az állaton, mind a gépjárművünkön keletkezett sérülés miatt aggódhatunk, de még a felelősség is ránk hárulhat a törvénymódosítás alapján, amely a vadásztársaságokat már szinte teljesen mentesíti a kártérítés alól.
Vadgázolás esetén –amennyiben nem gyorsforgalmi úton történt az eset– meg kell győződnünk arról, hogy az állatot nem hajtották-e éppen, van-e az állaton olyan sérülés, amely korábbi vadászatból származott és ez a viselkedését befolyásolta, nincs-e a közelben vadetető vagy sárfürdő.
Tekintettel arra, hogy a vadgázolások nagy része az éjszakai, hajnali órákban történik, ez a legtöbb esetben nem lesz egyszerű, főleg nem az ütközés okozta sokkos állapotban.
A jogszabály módosításával fordult a kocka: innentől ugyanis, amennyiben a kiskapukat nem sikerül kihasználni, akár még arra is számíthatunk, hogy a vadásztársaság ellenünk indít majd eljárást, hiszen az addig vidáman szaladgáló, somfordáló, szökkenő, csörtető vad az ő tulajdonuk.
A sérülés, vagy vadpusztulás okozása miatt a saját bajunkat tetézheti még esetlegesen a kártérítési kötelezettségünk is.
A vétlenségünk bizonyításában nagy szerepe lehet a rendőrségi dokumentumoknak, ezért minden ilyen esetben hívjunk rendőrt, aki a helyszínelés mellett segíthet a vadásztársaság értesítésében is!
Továbbá ne feledjük: az elhullott vad minden esetben a vadásztársaság tulajdona, így annak elvitele bűncselekmény!