Ezzel a cégével is piszkosul gazdagodik Mészáros Lőrinc - Csak kérdés meddig engedi még ezt a nép?
Drasztikus vagyongyarapodás ismét.
Újabb rekordokat döntött az OPUS GLOBAL Nyrt.
A társaság nettó nyeresége 20,6 milliárd forint, az EBITDA 47,6 milliárd forint lett 2024 első hat hónapjában, ami mind a két esetben történelmi csúcs.
Erős első hat hónapot könyvelhetett el az OPUS GLOBAL Nyrt. 2024 első félévében.
A cég működésében vannak nyomai a nehéz külső gazdasági környezetnek, de összességében erős számokat közölt a társaság – írta a cég szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.
Az árbevétel kismértékben csökkent, de így is több mint 300 milliárd forint lett.
A szinergiák jobb kihasználása, a hatékonyabb gazdálkodás eredményeként az EBITDA 13,3 százalékkal 47,6 milliárd forintra nőtt január–júniusban, amire még nem volt példa az OPUS történetében.
Az üzemi eredmény is 15 százalékkal, 23,6 milliárd forintra emelkedett.
A pénzügyi soron sikerült duplázni, az eredmény mintegy 4 milliárd forintot tett ki.
Ennek is köszönhetően az adózott nyereség 28 százalékkal 20,6 milliárd forintos történelmi csúcsra nőtt.
Komoly erőt mutattunk 2024 első félévében, hiszen a kedvezőtlen külső gazdasági helyzet mellett is rekordokat döntöttünk. A szinergiák kihasználásának eredménye minden negyedévben megmutatkozik, de még tovább dolgozunk azon, hogy minden apró kocka a helyére kerüljön
– hangsúlyozta a féléves számokkal kapcsolatban Lélfai Koppány, az OPUS GLOBAL Nyrt. vezérigazgatója, aki azt is kiemelte, hogy az első félév alapján tarthatónak látja a társaság stratégiájában meghirdetett 2024-es konszolidált, 94 milliárd forintos EBITDA-célt.
Az iparban a kedvezőtlen nemzetközi és hazai folyamatok mellett az árbevétel növekedése volt a jellemző.
Az év elejétől folyamatosan javult a szegmens nyereségtermelő képessége, miután az eredményességi célok teljesítése érdekében a működési költségek kezelése került fókuszba.
Az élelmiszeripari és energetikai szegmens is jobb számokat közölt január–júniusban.
Mindkét területre jellemző a terveknek és iparági benchmarkoknak megfelelően az árbevétel és a költségek csökkenése.
Nagyon jól teljesített a turizmus, ahol a bevételek piacot meghaladó mértékben, mintegy 30 százalékkal emelkedtek az első félévben, és az egy évvel korábbi veszteség után már jelentős profitot ért el az ágazat.