Most csattant a bírósági tockos az orosz besúgó nyakán!
A 444.hu cikke alapján.
Hiába volt a pánikszerű menekülés!
Nem menekülhet tovább Szijjártó Péter és a Külügyminisztérium: ki kell adniuk azokat az adatokat, amiket eddig foggal-körömmel próbáltak eltitkolni.
A 444.hu ugyanis pert nyert a tárcával szemben: a Fővárosi Törvényszék februári első ítéletét a másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla jogerős is megerősítette, hogy
a külügynek kötelező kiadnia, hogy milyen exkluzív kört hívnak meg Szijjártó Péter sajtótájékoztatóira!
A lap azután próbált meg bejutni a külügyminiszter sajtótájékoztatóira, hogy Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy tavaly nyári kormányinfón azt javasolta nekik, hogy kérdezzék Szijjártót a rendszeres sajttájékoztatóin.
A 444.hu azonban kérésre sem kapott meghívót a külügytől, ezért decemberben közérdekű adatigényléssel kérték ki, hogy mely szerkesztőségeknek küldenek ki meghívókat, és kik vesznek részt Szijjártó sajtótájékoztatóin Budapesten és Brüsszelben.
Azonban
a minisztérium a 15 napos határidő legvégét kivárva megtagadta a válasz kiadását, mert szerintük nincs semmi gond!
A külügy szerint ugyanis a Facebookon is meg lehet nézni a tájékoztatókat.
A 444.hu erre pert indított a Külügyminisztérium ellen a kért adatokért.
A per során a külügy a legkülönbözőbb érvekkel próbált kibújni a válaszadás alól!
Például arra hivatkoztak, hogy nem közérdekű adatokról van szó, ám ezt a bíróság megcáfolta.
Ezután azt mondták, hogy nem is kell megőrizni a sajtótájékoztatókra szóló meghívókat, de a bíróság megállapította, hogy ez sem igaz, mivel a minisztérium iratkezelési szabályzata szerint a sajtónak adott tájékoztatókra vonatkozó iratokat két évig, a rendezvények előkészítésével és lebonyolításával kapcsolatos iratokat 5 évig kell őrizni.
Ezt követően
Szijjártó tárcája azzal próbálkozott, hogy az adatokat törölték
– erről a bíróság viszont kimondta, hogy egy korábbi alkotmánybírósági határozat alapján erre nem lehet erre hivatkozni, ha amúgy meg kellett volna őrizni a meghívókat, emellett nem is bizonyították a törlést.
Az a védekezés sem jött be a minisztériumnak, hogy a meghívottak köre személyes adat, mivel a kérdés a megjelent szerkesztőségekre vonatkozott.
Azt az érvüket pedig, hogy nincs is nyilvántartás a sajtótájékoztatókra meghívottakról és a résztvevőkről, a bíróság azzal söpörte le, hogy az adatok akkor is rendelkezésre állnak, ugyanis a résztvevőknek regisztrálniuk kellett.
Hiába menekült tehát pánikolva Szijjártó hivatala, ki kell adniuk a kétségbeesetten titkolt adatokat. Kérdés, hogy a bíróság jogerős ítélete után mivel próbálkoznak még?