Oroszország szövetséget kötött Észak-Koreával - Közös ballisztikus rakétájuk is van
Ez nagyon nem jó hír!
Az Észak-Koreában tárgyaló orosz védelmi miniszter az ország diktátorának társaságában megtekintette a koreai betiltott ballisztikus rakétákat is.
A hidegháború vége óta most először látogatott orosz védelmi miniszter Phenjanba - egy kínai delegációval együtt -, hogy a két ország katonai kapcsolatait erősítse.
A látogatás azért is érdekes, mert a kommunista rezsim ballisztikus rakétáit éppen az ENSZ BT orosz és kínai támogatással elfogadott határozatai tiltják.
A KCNA észak-koreai állami hírügynökség jelentése szerint Kim egy kiállításon új fegyvereket és katonai felszereléseket is mutatott Sojgunak.
Az Egyesült Államok azzal vádolja Phenjant, hogy fegyverekkel látja el Moszkvát az ukrajnai háborúhoz.
Amerikai tisztviselők még szeptember elején jelentették be, hogy Moszkva kénytelen észak-koreai fegyvereket venni, hogy folytatni tudja a háborút Ukrajnában. Észak-Korea tagadta a vádat.
A Reuters jelentése szerint Sojgunak egyebek mellett ballisztikus rakétákat mutattak többtengelyes rakétaindítókban, valamint egy újnak tűnő drónt. Szintén látható volt legalább két új drón terve, amelyek jelentések szerint hasonlítottak azokra, amelyeket júniusban Pandzson légibázisán teszteltek.
Az NK News független, Észak-Koreáról tudósító csatorna szerint az orosz miniszternek bemutatott egyik pilóta nélküli légi jármű olyan volt, mint az amerikai Reaper drón. A másik egy amerikai Global Hawk felderítő drónra hasonlított.
A kiállításon bemutatták Észak-Korea legnagyobb nukleáris rakétáit is, mint a Hvaszong-17 interkontinentális ballisztikus rakétát (ICBM) és a Hvaszong-18 szilárd üzemanyaggal működő ICBM-et, amelyet idén teszteltek az NK News szerint.
Sojgu vizitjének célja nyilvánvalóan Moszkva és Phenjan szolidaritását volt hivatott felmutatni az Egyesült Államokkal szemben. Kim Dzsongun a jelentések szerint közölte, hogy a Sojguval folytatott megbeszélések során megvitatták "a két ország szuverenitásának megvédéséért folytatott küzdelmet", valamint "az imperialisták önkényességét".
Ankit Panda, az amerikai székhelyű Carnegie Alapítvány a Nemzetközi Békéért munkatársa a Reutersnek elmondta: a phenjani fegyverek megtekintése "bizonyíték arra, hogy Moszkva elégedetten nézi Észak-Korea folyamatos nukleáris modernizációját".