Az állami tulajdonba vétel után bár emeltek a béreken a negyedik legnagyobb hazai ivóvíz-szolgáltatónál, az Alföldvíz Zrt.-nél, ezzel nem oldódott meg minden probléma. A cég helyzete jól mutatja a hazai vízszolgáltatók több évtizedes gondjait. A kisebb-nagyobb javítások helyett teljes hálózati felújításokra volna szükség, ami országszerte 3-7 ezer milliárd forintba kerülne. Pénz nincsen, de ha nem kezdik meg a munkálatokat mielőbb, egyre több lesz a csőtörés. Közben az elöregedett hálózatok ivóvízvesztesége mintegy 30-50 százalékos, és még tovább nőhet.
Az Alföldvíz Zrt. négy megye, Békés, Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar 131 településén több mint 530 ezer fogyasztót lát el a mintegy 1200 dolgozójával, és a központja Békéscsabán van. Az elődje 1954-ben jött létre, állami vállalat volt, mint a másik 32 hazai vízszolgáltató is.
A rendszerváltozást követően a cég szétesett kisebb egységekre, majd részvénytársaság lett az Alföldvíz, és tavalyig jórészt azoknak az önkormányzatoknak a tulajdonában állt, amelyek településein szolgáltatott, Békéscsaba önkormányzata a legnagyobb, majdnem egyharmados arányú tulajdonos volt. A települési önkormányzatok azonban nem tudták a szolgáltató egyre növekvő veszteségeit pótolni.
A pénzhiány az alacsony bérekben is megmutatkozott, ezért az Alföldvíz Zrt. szakemberei közül sokan felmondtak az elmúlt évek során. A vízszolgáltatók szakemberei egyébként is fogyatkoznak, a munkatársak egyre idősebbek, szakmai képzés pedig évek óta nincs. Az ivóvíz szolgáltatása másik szakma, mint a vízvezeték-szerelés.