Kitálalt Németh Zsolt a Fidesz külügyi bizottságának elnöke
Hoppá.
A Fidesz hétfőn támogatni fogja Svédország NATO-csatlakozásának ratifikációját – közölte az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke, aki a kormánypárti képviselők közül egyedüliként emlékezett meg az orosz ellenzéki politikus, Alekszej Navalnij haláláról.
Kitért arra is, hogy mi volt a múlt hétvégén történt, a Budapestre érkező amerikai szenátorokat érintő diplomáciai fiaskó hátterében.
Ahogy arról a magyar sajtó már beszámolt, vasárnap egy amerikai kétpárti szenátori küldöttség érkezett Budapestre, de sem a kormány, sem a kormánypártok részéről nem fogadta őket senki.
Az esetet a küldöttség és az USA budapesti nagykövetsége is zokon vette.
Németh Zsolt most a Népszavának árulta el, hogy mi volt ennek az esetnek a hátterében.
Mint mondta, „a nagykövetség elfelejt eldicsekedni azzal, hogy három nappal a látogatás előtt, ultimátumszerűen közölték a találkozó vasárnap reggeli időpontját”.
A kormánypárti politikus megjegyezte azt is: minden diplomáciai tárgyalás alapelve, hogy
akkor érdemes részt venni rajta, ha legalábbis remélni lehet, hogy javít a kapcsolatokon. Ha erre nincs kilátás, akkor viszont jobb elkerülni a találkozót. Így nem sikerült találkoznom az amerikai törvényhozókkal!
Németh Zsolt a Népszavának megerősítette Kocsis Máté frakcióvezető korábbi bejelentését is, miszerint a Fidesz hétfőn támogatni fogja Svédország NATO-csatlakozásának ratifikációját.
Ezért írta, hogy Navalnij ügye korunk botránya
Egy szibériai börtön udvarán nemrég meghalt a neves orosz ellenzéki politikus, akiről a hazai kormánypártok képviselői teljesen elfelejtettek megemlékezni.
Alekszej Navalnijról egyedül a külügyi bizottság elnöke, Németh Zsolt posztolt Facebook-oldalán.
Szerinte Navalnij ügye azért korunk botránya, mert a „börtönök feladata a fogvatartottak életben tartása, nem pedig a megölése kell hogy legyen” – fogalmazott a politikus.
Sem a magyar kormány, sem a Fidesz nem tartja feladatának, hogy más országok börtönviszonyait megjavítsa, mint ahogyan azt sem tartjuk elfogadhatónak, ha mások akarják nekünk megmondani, hogy mi hogyan működtessük a börtöneinket
– nyilatkozta Németh Zsolt, hozzátéve: ez a nemzetközi szervezetek dolga.