Tineke Strik az EP magyarországi jogállamisági ügyek előadója szerint egy fillért se lehet továbbra sem utalni Magyarországra
Továbbra sincs jogállamiság, se sajtószabadság, se demokrácia, se médiafüggetlenség.
Sőt felállítottak egy olyan hivatalt ami kommunista időket hoz vissza Magyarországra ez pedig nem más mint a Szuverenitásvédelmi Hivatal - írta meg a POLITICO.
Tineke Strik holland EP-képviselő a magyarországi jogállamisági ügyek előadója az Európai Parlamentben, miután a francia Gwendoline Delbos-Corfieldtől öt éven keresztül foglalkozott a témával most ő vette át a vizsgálatát.
Az Európai Parlament 2018-ban kezdeményezte a 7-es cikkely szerinti eljárást Magyarországgal szemben a jogállamiság rendszerszintű megsértésének kockázatai miatt.
Egy holland zöldpárti képviselő, Tineke Strik lesz a magyarországi jogállamisági ügyek előadója az Európai Parlamentben (EP) – tudta meg a Népszava.
A holland képviselő a francia zöldpárti Gwendoline Delbos-Corfieldtől veszi át a dossziét, aki az előző ötéves ciklusban felelt a témáért.
Tineke Striknek ez a második ciklusa az EP-ben.
A 61 éves politikus a jogállamiság témáját is folyamatosan napirendjére tűző Európai Bizottság állampolgári jogi bizottság tagja, ahol eddig főként a menekültügy és migráció kérdéseivel foglalkozott, de sokszor felszólalt a magyarországi demokráciáról rendezett szakbizottsági és plenáris vitákban is.
A lap felidézte, hogy az uniós képviselőtestület 2018. szeptemberében kezdeményezte az úgynevezett hetes cikkely szerinti eljárást Magyarországgal szemben a jogállamiság rendszerszintű megsértésének kockázatai miatt.
Az erről szóló jelentést az ugyancsak holland zöldpárti Judith Sargentini készítette.
Elfogadása óta a parlament szoros figyelemmel követi a kormányok képviselőiből álló EU Tanácsban folyó procedúrát és ötévente új előadót jelöl ki véleményének kidolgozására.