Ez a hír a többi között megbújva néhány napja jelent meg. Az átlagember hajlamos átlépni a híren, hiszen nem minden olvasó közgazdász és első látásra nem tűnik fel a hír jelentősége. Holott ez a hír sok mindent elárul, sajnos negatív értelemben!
Miről is van szó? Egyértelműen arról, hogy az országban nincs pénz, vagyis hatalmas bajban vagyunk! Gyakorlatilag üres az államkassza. Most már nemcsak a kormánynak nincs pénze, de a központi banknak sincs. Vesztesége azt jelenti, hogy tőkemérlege negatívba fordult. Emlékeztetőül, a Magyar Nemzeti Bank az a pénzintézet, amely felelős a kamatlábakért, az inflációért, a forint árfolyamának alakulásáért, stb., összességében az ország pénzügyi stabilitásáért! De nem volt ez mindig így! Néhány éve az MNB hatalmas pénzösszegekkel rendelkezett, amit az ország javára is fordíthattak volna. Sajnos nem ez történt. Ez időszakban voltak azok a hatalmas luxuskiadások, amelyek minden józanul gondolkodó embert felháborított.
Közel 1milliárdért aranyszarvas szobor, százmilliós bútorok, szőnyegek, drága ingatlanok, stb. Szóval ment a pénzszórás ezerrel. A bank több száz dolgozója olyan év végi jutalmakat vett fel, amiből egy kisnyugdíjas évekig elélne.
A rengeteg pénzt megirigyelték a bank vezetői is. Azt gondolták, miért legyen a közpénz a közé, mikor lehetne az övék is. Ezért aztán –mivel leleményes ember a magyar- kitalálták, hogy alapítványokba irányítják a sok pénzt! És itt nyoma is veszett a közpénznek! Emlékeznek Kósa Lajos szavaira? „A közpénz elvesztette közpénz jellegét!”. Vagyis magánzsebekbe vándorolt.
Leegyszerűsítve, hogy mindenki értse: ellopták! Hogy még mit jelent az MNB veszteséges pénzügyi mérlege? Hát pl. azt is, hogy a magyar bankoknak megrendült a bizalma a jegybankban. Ugyanis a központi banknak miből van pénze? Leginkább abból, hogy a kereskedelmi bankok nála helyezik el felesleges pénzeszközeiket. Márpedig, ha a jegybank veszteséges, ez azt jelenti, hogy a magyar bankok inkább külföldi pénzintézetekben helyezték el pénzüket, mert bizalmatlanok az MNB-vel szemben /gondolom, ők sem szerették volna pénzüket alapítványokban keresni, hiszen az csak egy éjszakai műszakban meghozott törvény kérdése/! Uraim! Ha már a bankok sem bíznak az ország első bankjában, tőlem miért várják el, hogy bízzam? Ugyanis minden nap tolják a reklámot, hogy vegyek állampapírt! Már akkor enyhe kacajra fakadtam, mikor megláttam az „Infláció feletti hozam” szlogent. De tudják mit? Ennek ellenére veszek állampapírt! Csak nem maguknál, hanem Bécsben! id.Sági László!