Az Energiaügyi Minisztérium gyakorlatilag csődbe tette magát
Durván túlköltekezett.
A költségvetésben szereplő 72 úgynevezett kiadási előirányzat összesen 20 686,8 milliárd forintot költött el az első félévben. Ebben az összegben a minisztériumok, az országgyűlés és az elnöki hivatal, a független állami szervek, mint a számvevőszék, a bíróságok, ügyészségek, de például az állami vagyon kezelésével kapcsolatos kiadások, a helyi önkormányzatok támogatása vagy az egészségügyi és nyugdíjalap kiadásai is megjelennek. A minisztériumok igyekeztek takarékoskodni, csak Rogán és Lantos nem húzott a nadrágszíján. Utóbbi az éves keretének majdnem 83 százalékát költötte el hat hónap alatt.
A 444 összeszedte egy táblázatba, mennyit költöttek fél év alatt a minisztériumok, valamint a társadalombiztosítási alap, illetve mennyi ment el még néhány egyéb költségvetési fejezeti előirányzatra.
Ebből látható, hogy a Pintér Sándor vezette belügy költheti a legtöbb pénzt a minisztériumok közül, és további öt tárca van, amely 1000 milliárdot meghaladó kiadással tervezhette ezt az évet.
A Szalay-Bobrovniczky Kristóf vezette honvédelmi tárca volt a legtakarékosabb: csak a rendelkezésükre álló éves keret 28,7 százalékát költötték el. Szijjártó Péter is takarékoskodik, amikor épp nem a világot járja, és példát mutat a spórolásból a pénzügyminiszter – mindkét minisztérium alatta maradt nemhogy az 50, de még a 40 százaléknak is.
Nem úgy az energiaminisztérium. Lantos Csaba tárcája a 2023-ra tervezett 1 543,07 milliárdból június végéig elköltött 1 276,76 milliárdot, vagyis az éves előirányzat 82,7 százalékát. Szintén a túlköltekezők között van a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda, a Miniszterelnökség, valamint az éves keretének már majdnem 60 százalékát elköltő agrártárca.