A DK, a Fidesz és a Mi Hazánk jelöltje is összegyűjtötte a szükséges aláírásokat az újpesti időközi előtt - Ezért erőset odaszúrt nekik a Tisza, hogy miért nem indulnak együtt? Minek ez a színjáték?
Több jelöltnek is összejöttek a szükséges aláírások az újpesti időközi országgyűlési választás előtt, amit március 23-án tartanak.
A kampány első napján, február 1-én a Demokratikus Koalíció (DK) arról posztolt, hogy pár óra alatt meglett a szükséges 500 aláírás a jelöltjüknek, Varju Lászlónak.
A pártja szerint 1600-nál is több ajánlást összegyűjtő DK-s politikust tavaly decemberben garázdaság miatt jogerősen elítélték, mert 2018-ban az MTVA-székházban megszorította az őt leteperő biztonsági őr vádliját.
Varju az ítélet után lemondott a mandátumáról, de az időközin a DK újra őt indítja.
Erre azért van lehetőségük, mert Varjut nem tiltották el a közügyek gyakorlásától.
A Fidesz is arról kommunikált, hogy néhány óra alatt összegyűlt a szükséges számú ajánlás a jelöltjüknek, a Fidelitas budapesti elnökének, Renge Zsoltnak. A hírt Szentkirályi Alexandra egy Rengével közös képpel jelentette be.
A Mi Hazánk jelöltjének, a kerület önkormányzati képviselőnek, Balog Csabának is pár óra kellett a szükséges aláírásokhoz a Mi Hazánk közlése alapján.
Az újpesti központú, Angyalföld egy részét is magába foglaló Budapest 11. választókerületében a jelenlegi választókerületi struktúra 2011-es elfogadása óta még soha nem tudott győzni a Fidesz.
A 2014-es parlamenti választáson az MSZP-s Kiss Péter (40,67 százalék) nyert.
A szocialista politikus pár hónappal később bekövetkezett halála miatt időközit tartottak, amit a szintén MSZP-s Horváth Imre (50,54 százalék) húzott be abszolút többséggel.
2018-ban és 2022-ben pedig már a DK-s Varju Lászlót választották meg a körzet képviselőjének.
Hét éve a szavazatok 40,8 százalékával, a legutóbbi választáson 50,82 százalékkal nyert a hatpárti támogatással induló DK-s politikus.
A márciusi időközi választáson sem a Tisza, sem a Kutyapárt nem indul. Magyar Péterék még tavaly jelentették be, hogy egy időközi választáson sem vesznek részt a 2026-os rendes országgyűlési választásig, mivel szerintük a jelenlegi parlamentben az ellenzéki képviselőknek nincs érdemi befolyása, és „nem kívánnak asszisztálni az Országgyűlésben a Fidesz és az érdemi támogatottsággal már nem rendelkező ellenzéki pártok közös bábszínházához”.
A Tisza Párt közleményben reagált az összeborulásra, mert ez annak nevezhető.
Illetve hozzátette még, hogy
"miért nem indulnak együtt? Minek ez a színjáték?"