Ismét nyomkövetőket tettek nemzeti konzultációs borítékokba a kutyapártosok, az eredmény még vadabb lett, mint az előző alkalommal
Az év végén a gazdasági semlegességről meghirdetett nemzeti konzultáció három kérdőívét is úgy adták postára kutyapárti aktivisták, hogy a borítékban a kérdőív mellett egy nyomkövetőt is elhelyeztek.
Hasonló akciójuk volt már a múlt év elején is, akkor nem három, csak egy nyomkövetős levelet adtak postára, de így is kiderült, hogy a levelük még a postán pihent, amikor a kormány már lezárta a konzultációt és eredményt hirdetett.
A mostani akció még ennél is meglepőbb eredménnyel zárult.
Sándor Balázs, a párt politikai koordinátora azt írja, hogy a két Apple Airtaggel és egy Samsung Smarttaggel ellátott, Szegeden, Vasadon és Helvécián december 18-án és 19-én feladott leveleik pár nap alatt eljutottak a budaörsi postaközpontba, ahonnan karácsony után indultak tovább.
Innen idézet Sándor Balázstól:
„December 27-én a Vasadról feladott, december 28-án a szegedi, december 31-én pedig a helvéciai levelünk érkezett a Pro-M Zrt.-hez."
Erről a helyről azóta sem mozdultak tovább a nyomkövetők.
Utánajártunk, hogy mit lehet tudni a cégről.
Weboldalukon azt írják, hogy rádiótávközléssel foglalkoznak és ők biztosítják az állami szerveknek a kommunikációs csatornákat.
Referenciáik között található a Belügyminisztérium, a titkosszolgálatok, a rendőrség és a TEK is
FRISSÍTÉS:
Pénteken az esti órákban írásban reagált cikkünkre a Pro-M Zrt.
Azt írják:
„A kitöltött nemzeti konzultációk azért kerültek a Pro-M Zrt. telephelyére, mert a nemzeti konzultációk kapcsán adatfeldolgozói tevékenységet végző NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. egy 2021. december 31-én kelt bérleti szerződés alapján helyiséget bérel a Pro-M Zrt.-től, amelyben a nemzeti konzultációk feldolgozását és raktározását végezték, illetve végzik. Ahogy a cikkben említett közérdekű adatigénylésre adott válaszunkban jeleztük, a Pro-M Zrt. nem végez adatfeldolgozói tevékenységet a nemzeti konzultációk kapcsán, ami azt jelenti, hogy nincs rálátása a folyamatra, valamint a kapcsolódó személyes adatokhoz sem fér hozzá.”
A párt közérdekű adatigénylést küldött január közepén a Pro-M-hez, hogy megtudják: a cég milyen feladatokat lát el a nemzeti konzultációk kiértékelésében.
A 2005-ben alapított, 2012 óta előbb a NISZ Zrt.-n keresztül, majd 2024. szeptember 10-e óta közvetlenül a magyar állam tulajdonában álló Pro-M néhány napon belül válaszolt is, eszerint „a nemzeti konzultációk kezelésében, kiértékelésében nem vesz részt” a társaság, „ilyen feladata nincs”.
Az erről szóló emailt egy hét alatt kétszer is elküldték Sándornak, aki az esetről szóló írásában így összegzi az esetet:
„ott tartunk, hogy a kutyapárti nyomkövetővel ellátott nemzeti konzultációi egy olyan cégnél vannak, akik elvileg nem is foglalkoznak a kiértékeléssel, de cserébe a titkosszolgálatoknak dolgoznak.”