Piszkosul meggazdagodik a Mol vezetőség is
Az ország meg elszegényedik.
A Mol-csoport az idei félévben 19 százalékkal tudott növekedni az előző év azonos időszakához képest, derült ki a csoport féléves jelentéséből.
A jelentésben Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató három célt fogalmazott meg, amelyeket szerinte nehéz körülmények között kényszerülnek teljesíteni.
„Cégünkre több irányból is nyomás nehezedik”
– írta.
„A közép-európai országok szabályozási és kormányzati elvonási terhei tovább korlátozzák a lehetőségeinket. Jól tükrözi ezt az a tény is, hogy a Mol legfőbb magyarországi üzletágai kevéssé járultak hozzá a csoport félévi pénzügyi eredményéhez”
– írta tömören Hernádi, aki az elmúlt hetekben többször is élesen bírálta a kormányzati gazdaságpolitikát.
Hernádi három célja:
- Hosszú távon biztosítani a régió ellátásbiztonságát, amihez biztosítani kell a kőolaj szállítási útvonalakat, és maximalizálni kell a beszerzés diverzifikációját.
- Közösségi támogatás híján saját erőforrásokból folytatni a transzformációs programot és a diverzifikációt.
- Megtérülést biztosítani a részvényesek számára és értékeket teremteni.
Hernádi kiszámíthatatlannak és változékonynak nevezte a jelenlegi piaci környezetet. A Mol-vezér a múlt heti MCC Fesztiválon arról beszélt, hogy a magyar iparpolitika diszfunkcionálisan működik, ami a beruházásokat is vissza fogja vetni.
„Nem biztos, hogy ez kellő súllyal van meg a döntéshozók fejében. A különadók és a szabályozói bizonytalanság miatt a beruházások csökkenését fogjuk látni. Az egyik első, amit egy beruházó megnéz, a szabályozói kiszámíthatóság. Persze, négy éve havária van, de nem mindegy, hogy utána mit csinálunk, és meddig hivatkozunk erre a haváriára”
– mondta akkor Hernádi Zsolt, aki másfél éve úgy látja, hogy „több a lukfoltozás”.
Hernádi júliusban a kormányközeli Mandineren jelentetett meg egy publicisztikát, amelyben marxista idézettel írta le a kormány gazdaságpolitikáját, és a hazánkban állomásozó szovjet csapatokhoz hasonlította a különadókat.