Király B. Izabella: hát lesz mit rendbe tenni Orbán után!
Véleménycikk.
Hát! Lesz mit rendbe tenni Orbán után!
József Bagi: Gyere le a szerről, mielőtt nagyobb bajod lesz tőle!
Király B. Izabella:
"Bocs! Azt gondoltam, beszélgetünk. Egyébként miből gondolod, hogy nem lesz Orbán után? Eddig senkiről sem tudok, akinek sikerült volna az örökké.”
Ez a Facebookon (2020.december!) történt pengeváltás indított komolyan elgondolkodni azon, hogy tényleg, előbb-utóbb csak lesz Orbán után.
Akár az otthona, akár valamely egészségügyi, vagy igazságügyi intézmény falai közül távozik a közéletből, de mindenképpen lesz
"Orbán után".
Az elmúlt száz évben volt több rendszerünk is: Horthy rendszer, Rákosi- és Kádár rendszer.
Biztos, hogy az 1990-től kezdődő korszak Orbán-rendszerként vonul be a magyar történelembe.
Orbán harminc éve, a rendszerváltás óta van hatalmon.
Akár ellenzékben, akár kormányon (már többet kormányon!), mindenképpen a hatalomban.
A 2015. évi CXLII. Válság törvény (migráns törvény) óta teljhatalommal, minden állami rendelkezési jogot privatizálva áll kormánya élén Orbán Viktor. (Ekkora hatalommal mennyi mindent lehetne tenni a közjó érdekében! Miért nem ezt teszi?) Történelmi példák sora bizonyítja: Ha egy rendszer vezérfüggő, nem szokta túlélni a vezért.
Ha Orbán bármi okból, bármikor kidől, a rendszere bedől.
A NER kegyeltjeinek és áldozatainak is érdemes ezen elgondolkodni. Én nagyon nem sajnálom, ha végre kimúlik. Az emberek többségének fogalma sincs, hogy egyáltalán, mi a RENDSZER, amiben élünk. (Ezt jól mutatja az a tény, hogy máig tömegek tagadják, hogy 1990-ben rendszerváltás történt volna. Pedig történt. Mégpedig alapvető!
Napjainkban is egy rendszerváltozás, globális méretű rendszerváltozás időszakát éljük! Jelen pillanatban – 2020. december - a pénz-túlkínálattal felpörgetett világgazdaságot („buborék-gazdaság”, túltermelés) a pandémia álcája alatt épp szanálják.
Közben a világ-elit (benne a mieink is) menti a menthető globális - valódi! - vagyonokat, és természetesen a hatalmat. Egy szuverén állam működését nem lehet kívülről, hitelekből, kölcsönökből finanszírozni. Egy nemzetgazdaságot nem lehet totálisan kiszolgáltatni különböző lobbi-érdekeknek.
A magyar gazdaság szükséges szerkezetátalakítása ebben a pénzrendszerben (újabb és újabb hitelekkel), ebben a közgazdasági szemléletben (fenntartható fejlődés, versenyképesség, GDP-ben mérés) nem oldható meg! De olyan politikai rendszerben sem, amelyben az államhatalom képtelen az állampolgárai túlnyomó többségének, - nem a csekélyszámú kiválasztottaknak! – megelégedésére vezetni az országot.
A NER igen kegyetlenül bánik a gazdaság legfontosabb (termelő és fogyasztó) szereplőivel, országa polgáraival. A magyar lakosság általános testi-lelki egészsége katasztrofális, demográfiai mutatóink kétségbeejtők, a nemzettudatot pártok és egyházak tartják fogva.
Ma olyan rendszerben (NER ) élünk, amelyben, aki gyereket hoz a világra, nem lehet biztos abban, hogy a gyerekének lehetősége lesz majd önmagáról és a családjáról gondoskodni. Egyik napról a másikra munkanélküli lesz, se társadalombiztosítás, se nyugdíj, se munkabér.
Azon a földön, amelyiken a felmenői szántottak, vetettek, kereskedtek, alkottak, - egyszerűen nincstelen földönfutó lesz. Ma olyan rendszerben (NER) élünk, amelyben elfelejtődött, hogy az emberi társadalom egy folyamatosság, s a ma élő emberek elődjei által felhalmozott vagyon és tudás, mindannyiunk közös öröksége, azaz köztulajdon.
Magyarország nem lehet néhány család magántulajdona. Nem lehet, hogy néhány tucat nagytőkés csoport húzza termékeny földjének, természeti kincseinek a hasznát. Bárki követi majd Orbánt, bármikor, szerintem két út lehetséges:
1. Ugyanazon a nyomvonalon haladás. Akkor a civilizációnk belefullad a hulladékba! (Nem a sötét háttérhatalom, nem a klímaváltozás, nem a pandémia, hanem a hulladék temeti maga alá a civilizációnkat!)
2. Teljes irányváltás! Új politikai-, gazdasági-, és pénzrendszer.
Az össztársadalom érdekeit képviselő politikai rendszer, a föld megújuló-képességéhez igazodó gazdaság-politika, a föld eltartó-képességéhez igazodó népesedés-politika, és az ezeket a célokat szolgáló pénzpolitika! A globalizálódott hazugság után nagy az igény az erkölcsi megújulásra is. A NER ez irányba soha nem lesz képes elmozdulni.
1. Erkölcsi alapja nincs.
2. A NER gazdasági rendszere nem teljesítmény-alapú. Amint megszűnik (Orbán után) a közpénz-leosztás, nem lesz fönntartható a NER. Az ellenzékről mára kiderül, hogy semmire sem alkalmas. (A választójogot írástudáshoz kötni, a korhatárt 16 évre levinni, a köztársasági elnököt közvetlenül választani, folyamatosan sötét háttérhatalomra mutogatni – nem éppen a „teljes irányváltás” nagy ívű programja!
A pártokra alapozott politikai váltógazdaság (az USA-ban a republikánus vagy demokrata, itthon az Orbán, vagy Gyurcsány) és úgy általában a többpárti parlamenti demokrácia működésképtelen.
A politikai pártok felett eljárt az idő. Legitimitásukat elsöpörte a történelem. (Erre felhívnám Magyar Péter figyelmét is! 2024.03.19.) Közhatalmi funkciót tekintve ma a polgármesterek rendelkeznek a legerősebb felhatalmazással. (Őket közvetlenül a nép, a helyi lakosság választja, az ő érdekeiket kell képviselniük minden körülményben.
Magyarországon 3154 település van. Közigazgatási határaikkal lefedik az ország teljes területét. A polgármesterek vannak a terepen, közel az emberekhez és a földhöz. Az EMBERISÉG jövője nagyrészt a föld-kérdés megoldásán múlik! A helyi lakosság konkrét túlélése a polgármesterek kezében van. A polgármesterek megszervezése valódi rendszerváltást hozhat!
A szubszidiaritás elvén működö önkormányzatiság helyreállítása! (Pmesterek országos gyűlése, új Társadalmi Szerződés elfogadása!) Hát, ami azt illeti, elég gubancos a Gordiusz-csomó! Keressük Alexandroszt, aki átvágja, aki megoldja a kormányzat bármely „összekuszált ügyének Gordius-bogát.”
Ha eljön az óra, eljön az ember! Nos! Szerintem a közéleti vitáinknak arról kellene szólni, hogyan, merre tovább Orbán után.
Forrás. kbizabella.blogspot.com