Orbán felmondta a Nyugat alkonyát, ő az új messiás
A miniszterelnök úr teljesítménye elmaradt ugyan a tavalyitól, de gondolkodása még zavarosabb lett. Szerinte a Nyugat hanyatlóban van, és ez a század Kína és Oroszország felemelkedéséről szól.
Ki mondta a legnagyobb ökörséget posványoson? Évek óta minden júliusban rendhagyó beszédet mond Orbán Viktor Tusnádfürdőn. Az 1990-től megrendezett esemény anno lehetőséget adott a románok és magyarok közötti párbeszédre - a szervezők eredeti célja ez volt. Az utóbbi időben a rendezvény a Fidesz erős embereinek feltűnési viszketegségét elégíti ki.
Politikai fellépőhellyé silányult a Nemzeti Együttműködés Rendszerében, ahol kötöttségek nélkül lehet a híveknek ostobaságokat beszélni. Közben jó nagy gumicsontokat dobálnak a nyilvánosság elé. Mégsem szabad szó nélkül hagyni az itt elhangzottakat, mert bár marhaságok, céljuk alattomos. Kósa Lajost kérdezték, hogy miért látszik úgy, hogy Putyin pártján áll Magyarország, mire így válaszolt:
„Ez egy hülye kérdés. Nem kéne odáig elmenni, hogy Dosztojevszkijt égetünk, mert megnéztük a Háború és békét.”
Azzal fordult a közönséghez, hogy gondolkozzon el mindenki három kérdésen: „Lesz-e 200 év múlva EU? Lesz-e 200 év múlva Magyarország? Lesz-e 200 év múlva Debrecen?” Kósa szerint 1000%, hogy Debrecen az lesz. Ebben igaza van. Ha így haladnak a dolgok, addigra sokemeletes akkumulátorgyár felhőkarcolók épülnek majd. Kósa Lajosnak jó humora van kép: kronikaonline.ro Orbán felmondta a Nyugat alkonyát, ő az új messiás A miniszterelnök úr teljesítménye elmaradt ugyan a tavalyitól, de gondolkodása még zavarosabb lett. Szerinte a Nyugat hanyatlóban van, és ez a század Kína és Oroszország felemelkedéséről szó„Ha valaki az európai politikában forgolódik, mint ahogy nekem ez dolgom, akkor ma a nyugati értékek három dolgot jelentenek: migrációt, LMBTQ-t, meg háborút. Kedves román barátaim, ezeket nem kell rossz színben föltüntetni, rossz színben tűnnek fel ezek maguktól is.”
1. A migrációt hagyjuk.
Nincs az a hülye bevándorló, aki Németország helyett nálunk akarna letelepedni.
2. Amikor 2004-ben beléptünk az Európai Unióba, azt demokratikus országként tettük meg. A parlament (és benne a Fidesz) felhatalmazta az akkori kormányt a csatlakozási szerződés aláírására. Ebben Magyarország vállalta, hogy tiszteletben tartja az egyetemes nyugati értékeket – vagyis a kormány senkit sem fog üldözni a származása, vallása, eltérő véleménye, esetleg magánélete miatt. Ezt a vállalást az Orbán-rendszer ma már nem tartja be. 3.
Az utolsó a háború. Ebbe inkább ne is menjünk bele, akkora baromság. Európában senki sem akart háborút, viszont segítenek egy bajba került nemzetnek.
„Ugye én úgy tekintek a saját munkámra, (…) hogy vannak olyan emberek, akiknek az a dolguk és megvan az a képességük, hogy értsék, hogy mi történik, elmagyarázzák az embereknek, hogy mi történik velük, és hogy mi vár ránk a jövőben, és segítsenek fölkészülni az embereknek erre a jövőre. Most akinek erre adott talentumot a Jóisten, annak ez a munka a sorsa. És én örülök, hogy nem vagyok sorstalan.” – ez cezarománia, messiásnak képzeli magát. Szerintem sürgősen forduljon orvoshoz, és ne próbálja beteges képzeteit a társadalomra erőltetni.
A Tusnádfürdőn nyáladzó hallgatóság bizonyára megeszi ezt a maszlagot. Nem nehéz rájönni, hogy a kínai és orosz politikai berendezkedés azért szimpatikus Orbánnak, mert mindkét modell diktatúra. A nyugat hanyatlásának elméletét a miniszterelnök önös érdekből népszerűsíti. Abban reménykedik, hogy a szerinte elbukott, dekadens nyugat majd szemet huny disznóságai felett. Gyomorforgató Péterfy Bori, vagy Puzsér Róbert meghívásával megpróbálták azt a látszatot kelteni, hogy ez egy kulturális esemény. Hát ez nem sikerült, mert Puzsér egyszerűen megmondta a frankót. Az előadók között pedig ott volt Bayer Zsolt is, aki káromkodva buzizott. Az volt az attrakció, hogy szarjankónak nevezte az amerikai elnököt. Volt egy kis ukránozás, továbbá megtudhattuk, hogy aki nemzeti-konzervatív, az szereti az oroszokat.
Egy Orbán idézet a végére:
„Azt írják, ne beszéljünk nem létező romániai közigazgatási területi egységekről. Elgondolkodtam, hogy mire gondolhatnak, azt hiszem Erdélyre és Székelyföldre. De mi soha sem állítottuk, hogy ezek román területi egységek lennének.”
Nem állították. Viszont annak idején 2007-ben, amikor Magyarország is szavazhatott, hogy a románok belépjenek-e az Európai Unióba, mindenki csöndben volt. A Fidesz is. Nem mondták, hogy Románia csak akkor csatlakozhat, ha kisebbségi jogokat biztosítanak, vagy autonómiát adnak Székelyföldnek. Utólag már könnyű népbutító kijelentéseket tenni.