Az Ipsos nemzetközi közvélemény-kutatása szerint a magyarok fele elégedetlen az életével, és ez így megy 2011 óta
Az Ipsos cikke alapján.
A kutatás fő megállapításai közé tartozik, hogy a 30 ország átlagos boldogságszintje 71 százalékos, a legboldogabbak a hollandok (85 százalék), a mexikóiak (83 százalék), és az indonézek (82 százalék), míg Japán (57 százalék), Dél-Korea (48 százalék) és Magyarország (48 százalék) lakói a legboldogtalanabbak.
Az ország fele 13 éve boldogtalan
Ami hazánkat illeti, tehát a lakosság több mint fele (52 százalék) elégedetlen az életével. 2011-ben valamivel rosszabb volt a helyzet, akkor 57 százalék vallotta magát boldogtalannak, az elmúlt 13 évben tehát hibahatáron belül javult csak a helyzet.
Az Ipsos külön vizsgálta a magánéleti és közéleti elégedettséget, a felmérés adatai szerint magyarok a magánéletükben inkább megtalálják a boldogságot (69 százalék), miközben politikai és társadalmi téren kifejezetten elégedetlenek a helyzetükkel: csak 19 százalék véli úgy, hogy jól mennek a dolgok.
A kutatás szerint a legnagyobb visszaesést Törökországban mérték, ahol 2011 óta 30 százalékkal csökkent az emberek boldogságindexe.
A Skandináv országok boldogok
Nemrég, március 20-án volt a egyébként a boldogság napja, akkor jelent meg a World Happiness Report.
A Gallup, az ENSZ és az Oxford egyetem közös felmérését 2012 óta végzik, idén az első négy helyezett Finnország, Dánia, Izland, és Svédország lett:
Via. Ipsos